تولید و فروش نهال
نهالستان مهندس عاطفی

چگونه میتوان نهال مطمئن و سالم تهیه کرد؟بهتر است بدانید نهال مجموعه زنده گیاهی است که در نگاه اول به نظر ظاهری ساده و کم ارزش می نماید ولی در واقع  دنیایی درون آن است  (پتانسیل ژنتیکی) که می تواند بالاترین کیفیت و بیشترین تولید (باروری) محصول میوه را به شما عرضه کند. در موقع خرید یک اصله نهال، شاید بها آن برابر با قیمت یک کیلو از محصول باشد ولی در طول سالیان دراز، تجمیع هزینه های مصرف شده برای پرورش نهال شاید میلیون ها برابر قیمت اولیه نهال بالغ گردد پس از هر کجا که می خواهید نهال تهیه کنید باید عاقلانه و با مطالعه اقدام کنید. مطالعه این چند نکته می تواند به سادگی به شما در تهیه نهال مناسب و ایده آل کمک کند:

  • حتی المقدور نهال مورد نظر را از موسسات با سابقه و شناخته شده و با شناسه و از محل تولید آن در نهالستان تهیه کنید.
  • وجود افراد خبره و کارشناسان با تجربه و مسئول در نهالستان ها اطمینان بیشتری را برای این کار فراهم می کند.
  • فاکتور های مهم اولیه در انتخاب نهال اصالت رقم، اصالت پایه، عاری بودن از آفات و بیماری ها و خصوصیات فیزیکی نهال می باشد.

از مشکلات مهم تهیه نهال وجود واسطه ها و تولیدکنندگانی است که با حجم زیاد و بدون کنترل نهادها و ظاهرا  با قیمت پایین و در دسترس و معابر، به عرضه نهال اشتغال دارند. چنانچه این نهال ها موارد سه گانه بالا رعایت نشود خسارتهای زیادی را برای باغدار در آینده ایجاد می کنند.

 لذا با مراجعه به مراکز و نهالستانهای تولید نهال امثال ما می توانید با خیال آسوده نهال مورد نیاز خود را با توجه به موارد فوق تهیه و برای نگهداری و توسعه باغات خود هم کمک های فکری و مشاوره لازم را دریافت کنید.

همچنین این نهالستان آمادگی دارد که سفارشات شما را با بسته بندی مناسب در کمترین زمان به اقصی نقاط ایران ارسال نماید.